Nie bójmy się mleka początkowego

ByDaniel

Nie bójmy się mleka początkowego

Mleko początkowe – co to takiego?

Mleko początkowe jest mlekiem modyfikowanym, które przeznaczone jest dla noworodków oraz niemowląt do szóstego miesiąca życia. Tak jak inne rodzaje mlecznych mieszanek dla dzieci, stosuje się je, aby zastąpić pokarm matki.

Mleko Nan Optipro 1 to zwykłe mleko krowie. Jednak coraz to częściej jest także stosowane mleko kozie. Zostaje ono poddane obróbce specjalnej, tak aby upodobnić je maksymalne do pokarmu naturalnego kobiecego, będącego pożywieniem najlepszym dla maluszka. Niestety nie zawsze istnieje sama możliwość karmienia piersią w pierwszych miesiącach życia, dlatego mleko dla noworodka o wysokiej jakości okazuje się rozwiązaniem optymalnym.

Czy modyfikowane mleko jest dobre dla noworodka?

Eksperci na pewno są zgodni co do tego, że najlepsze mleko dla niemowląt to oczywiście mleko matki. Dlatego też w przypadku problemów z karmieniem skorzystać warto z pomocy laktacyjnego doradcy lub też wypróbować sposoby naturalne na zwiększenie samej ilości pokarmu.

Kobiecy pokarm ma na pewno najwięcej składników aktywnych i się dostosowuje na bieżąco do zmiennych potrzeb maluszka. Jednak pamiętajmy, że nie zawsze istnieje pewna możliwość karmienia piersią, a modyfikowane mleko jest pełnowartościowym oraz kontrolowanym ściśle pokarmem, upodobnionym maksymalnie do mleka kobiecego. Każde mleko dla noworodka podlega kontroli ścisłej. W związku z tym nie musimy się obawiać o samo bezpieczeństwo dziecka. Przed zakupem dokładnie należy przeanalizować skład produktu, dobrze jest także postawić na producenta sprawdzonego.

Jeśli chodzi o mleko Nan Optipro 1, to będzie to bardzo oby wybór. Wręcz możemy powiedzieć, że jest to możliwie najlepszy wybór. O mleku modyfikowanym krąży wiele mitów. Na całe szczęście są to właśnie mity, a mleko modyfikowane jest w pełni bezpieczne dla naszego dziecka. Wiadomo, że nikt nie chce źle dla swojego dziecka. Chcemy wszystkiego co najlepsze. Mleko modyfikowane tego producenta będzie dobrym wyborem.

 

About the author

Daniel administrator